Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Barista - poznaj sekrety zawodu!

Barista to słowo pochodzące, tak jak dobra kawa, ze słonecznej Italii, gdzie oznacza nie tylko osobę zajmującą się serwowaniem kawy, ale także napojów alkoholowych i bez alkoholu. Inaczej jest poza granicami Włoch – barista oznacza osobę, która zajmuje się przyrządzeniem kawy, jej odpowiednim przechowywaniem, mieleniem i podawaniem w odpowiedni sposób.

Odpowiednie akcesoria baristy
Współczesny barista dba nie tylko o własną wiedzę, ale także odpowiednie akcesoria, które pozwolą mu przyrządzić jak najlepszą kawę. Według włoskiej tradycji, barista powinien kierować się bowiem zasadą 4M, wybierając najlepszą kawę (Miscela), młynek (Maccinadosatore), ekspres (Macchina) oraz doskonaląc sprawność swojej ręki (Mano). W przypadku najbardziej cenionego baristy, zatrudnianego chętnie przez dobre kawiarnie, ważne jest więc dopilnowanie jakości serwowanej kawy, jej odpowiednie zmielenie tuż przed podaniem, zaparzenie w odpowiedni sposób i efektowne zaserwowanie. Umiejętności baristy kształtowane są przez jego doświadczenie, mówi się więc, że wytrawny specjalista powinien mieć za sobą co najmniej 3000 zaparzonych kaw.

Jak zdobyć podstawowe umiejętności do wykonywania zawodu baristy?
Wzrost kultury picia kawy wiążący się z poszukiwaniem dobrych baristów spowodował, że niezwykłą popularnością cieszą się także zajęcia pozwalające na zdobycie podstawowej wiedzy związanej z wykonywaniem tej profesji. Szkolenie czy kurs baristy może odbywać się na kilku różnych poziomach, a swoją wiedzę przekazują jego uczestnikom czynnie pracujący bariści, będący także laureatami licznych konkursów na najlepiej zaparzoną kawę.

W trakcie kursu pozwalającego na zdobycie umiejętności i wiedzy baristy, uczestnicy poznają historię i obyczaje związane z piciem kawy, sztukę jej parzenia na różne sposoby w zależności od rodzajów, a także cenioną sztukę Latte Art, czyli tworzenia misternych wzorów w filiżance serwowanej gościom kawy. Spienione mleko zdobione oryginalnymi, uroczymi wzorami to idealny sposób na poprawę humoru gościom kawiarni i dobre rozpoczęcie dnia z kubkiem gorącej kawy. Barista zdobywający wiedzę na podstawowym kursie tego typu nie musi od razu rozpoczynać kariery w biznesie. Kurs przekazujący wiedzę o smolistym napoju oraz odpowiednich akcesoriach służących do jego przyrządzania może być świetnym i oryginalnym prezentem dla najbliższej osoby, będącej jego wielbicielem. Z radością zaskoczy ona z kolei swoich krewnych i znajomych profesjonalnie przyrządzoną kawą w warunkach domowych.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl