Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Czy dzieci mogą pić kawę?

Kawa to przysmak, doceniany przez wiele ludzi na każdym świecie. W Polsce uchodzi ona jednak za przysmak dla dorosłych. Jest to spowodowane względami zdrowotnymi. Kawa ma bardzo silny wpływ na zwiększenie energii, w związku z czym wiele osób obawia się, że wpływ ten może być zbyt silny dla dziecka. Picie kawy traktuje się w Polsce nieomal na równi z piciem alkoholu, czy paleniem papierosów. Czy demonizacja tego napoju przez rodziców jest oby na pewno słuszna?

Badania wskazują, że picie kawy może mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Zwiększa to ich koncentrację i zdolności poznawcze, dzięki czemu szybciej przyswajają wiedzę podczas nauki. Bardzo dobrze wspomaga także rozwój sportowy dziecka. Czy przy tak dużej ilości zalet tego produktu jest możliwe, że ma ona aż tak negatywny wpływ zdrowotny? Czy zakazywanie picia kawy dzieciom jest zasadne?

Doskonałym przykład tego, że jest to błędne myślenie, stanowi fakt, iż prawie nikt nie ma obiekcji związanych z podawaniem dzieciom herbaty. Herbata może zawierać jeszcze więcej substancji pobudzających niż kawa. Co prawda porcja herbaty jest mniejsza od standardowej porcji kawy, ale herbata jest pita o wiele częściej, na przykład jako dodatek do posiłku. Wiele osób pije herbatę w dzieciństwie i nie wiąże się to z żadnymi problemami zdrowotnymi. Dokładnie tak samo jest z kawą. Należy jednak pamiętać o tym, żeby wyrabiać dziecku dobre nawyki picia kawy. Nie powinno pić jej więcej niż raz/dwa razy dziennie. Nie powinno też przesadzać z wielkością porcji. Po prostu zbyt duże jej dawkowanie może przyczynić się do problemów w przyszłości. Warto uważać, by dziecko nie spożywało jej ze zbyt dużą ilością cukru.

Pozwalanie dzieciom na picie kawy może pomóc im zarówno w rozwoju intelektualnym, jak i sportowym. Kawa jest o wiele zdrowszym napojem niż popularna wśród dzieci coca cola, czy napoje energetyczne. Warto ukierunkować dzieci na spożywanie kawy zamiast słodyczy i napojów z dużą ilością cukrów. Dziecko, które ma dobrze wyrobione nawyki, może czerpać same korzyści z picia tego wspaniałego napoju.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl