Czy karmiąc piersią można pić kawę?

Jak wiadomo, picie kawy ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od rodzaju czarnego trunku, jak również spożywanej ilości. Z pewnością wiele kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią, zastanawiają się czy w tym okresie muszą całkowicie zrezygnować z picia swojego ulubionego napoju. Należy zastanowić się, jak kofeina wpływa na matkę oraz dziecko, które jest karmione mlekiem matki. Substancja ta ma silne działanie pobudzające, jak również poprawiające samopoczucie. Warto jednak zauważyć, że spożywana w nadmiarze może negatywnie działać na układ nerwowy, a także działać moczopędnie, co prowadzi do wypłukania z organizmu ważnych substancji odżywczych, na przykład magnezu oraz wapnia. Wnioskując, wszystko jest dla ludzi, jednak należy pamiętać o zachowaniu umiaru.

 

Mitem jest, że spożywanie kawy działa negatywnie na pokarm matki karmiącej. Kofeina nie zmniejsza jego ilości, jednak przedostaje się do krwi, czyli w konsekwencji do kobiecego pokarmu. Istotne jest zatem, aby szczególnie w pierwszych dwóch miesiącach życia dziecka ograniczyć spożywanie czarnego trunku, i tym samym uniknąć pobudzenia maluszka, a także zaoszczędzić mu problemów z serduszkiem, bezsennością oraz bólem brzuszka.

 

Reasumując: kobiety karmiące, które nie spożywają kawy w nadmiarze, nie powinny przejmować się szkodliwym działaniem ulubionego napoju na pokarm. Jeśli jednak wypijana dziennie dawka jest niepokojąco duża, należy zmniejszyć ilość spożywanych kaw, aby uniknąć negatywnego wpływu kofeiny na dziecko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium