Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Czy kawa jest zdrowa?

Kawa przez wiele lat uznawana była za szkodliwą używkę. Przypisywano jej przyczynianie się do nadciśnienia, zawałów, wrzodów żołądka. Czy naprawdę jest z niej taki czarny charakter?

Nie taka kawa straszna

Najnowsze badania wskazują, że kawa nie jest szkodliwa. Przeprowadzając szeroko zakrojone analizy naukowcy odkryli, że spożywanie umiarkowanych ilości kawy nie wpływa istotnie na ryzyko nadciśnienia, czy zawału serca. Za bezpieczną dawkę uznaje się 3-4 filiżanki dziennie, czyli ok. 300 mg kofeiny. Warto jednak pamiętać, że kofeinę zawierają również herbata, czekolada czy niektóre popularne napoje, a wyniki badań wyraźnie wskazują, że codzienne spożywanie kofeiny w ilościach przekraczających bezpieczną dawkę istotnie zwiększa ryzyko dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego. Zachowanie umiaru jest więc najważniejsze, aby móc w spokoju delektować się ulubioną kawą.

Na zdrowie!

Kawa nie szkodzi, a nawet wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Do jednych z najnowszych odkryć należy jej wpływ na obniżenie ryzyka depresji. Picie nawet niewielkich ilości kawy pozytywnie wpływa na poziom hormonu szczęścia – serotoniny. Ponadto kawa zawiera bardzo cenne antyoksydanty i związki fenolowe, które chronią organizm przed nowotworami. Jednak na tym lista zalet się nie kończy. Należy do niej dodać obniżenie ryzyka wystąpienia takich chorób jak Alzheimer i Parkinson, a w ostatnim czasie spekuluje się nawet o możliwości pozytywnego wpływu picia kawy na obniżenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.

Pić kawę czy nie pić? - o to jest pytanie!

Pomimo niewątpliwych zalet picie kawy może mieć również skutki uboczne. Do najczęściej wymienianych należą dolegliwości ze strony układu trawiennego – zgaga, ból brzucha. Istnieją jednak sposoby, by temu zapobiec. Przede wszystkim należy pamiętać, że aby uniknąć podrażnień żołądka kawę najlepiej wypić już po posiłku. Delikatniejsza będzie z mlekiem, lub taka, która została pozbawiona substancji drażniących podczas produkcji. Dodatkowo osoby, które muszą dbać o poziom cholesterolu powinny pamiętać, aby wybierać kawę filtrowaną, ponieważ ta zaparzana bez filtra zawiera diterpeny, które podwyższają poziom tego związku we krwi. Kobiety w ciąży powinny natomiast postawić na kawę bezkofeinową.

Kawa zdecydowanie jest napojem, na który może sobie pozwolić każdy. Warto jednak pamiętać, że nie samą kawą człowiek żyje, a zdrowa dieta i zachowanie umiaru to sprzymierzeńcy naszego zdrowia.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl