Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Historia kawy

Kawa - czarny aromatyczny napój o właściwościach energetycznych i pobudzających to współcześnie jeden z powszechnie stosowanych sposobów na dobre rozpoczęcie dnia. Czy wiemy jednak, jaka jest historia kawy i skąd wzięło się ziarno o cenionych powszechnie właściwościach?

Legendy o kawie - ożywione kozy i niecierpliwi mnisi
Początki związane ze spożyciem kawy i odkryciem jej właściwości wiążą się z licznymi legendami. Wśród nich najpopularniejsza jest ta o młodym pasterzu żyjącym w Etiopii, który zauważył, że stado jego kóz staje się niezwykle pobudzone po spożyciu czerwonych jagód skubanych z krzaków. Inna opowiada o mnichach, którzy spróbowali świeżo zerwanych jagód, ale ponieważ nie odpowiadał im ich gorzki smak - wrzucili je do ogniska. Dopiero wtedy rozszedł się wśród nich niezwykłe aromat palonej kawy, z której przyrządzili wywar. Ponieważ nie dał im zasnąć przez całą noc, uznali go za dar niebios.

Historia kawy
Również historyczne początki kawy znajdują się w Etiopii. To stamtąd w XI wieku przywieziono aromatyczne ziarna, których kultura parzenia i picia szybko rozpowszechniła się w Królestwie Arabii. Po XV wieku zwyczaj jej picia zaczął rozprzestrzeniać się w innych krajach: Mekce, Medynie, Kairze. Dopiero w XVII wieku natomiast kawa sypana pojawiła się na zachodzie Europy, dzięki weneckim kupcom, którzy zaczęli nią handlować. Jej aromat i kofeina, która doskonale pobudzała do życia spowodowały, że szybko zaczęły powstawać liczne kawiarnie, a o czarnym napoju bogów pisano wiersze i poematy.

Początki kawy w Polsce
Rozwój popularności kawy w naszym kraju to z kolei okres najazdów tureckich i odparcia ich wojsk w bitwie pod Wiedniem w 1683 roku. Uciekająca armia pozostawiła po sobie mnóstwo worków z czarnym, aromatycznym ziarnem. Znajdujący się w Wiedniu w tym okresie polski handlowiec postanowił przejąć je i otworzyć pierwszą wiedeńską kawiarnię. Szybko moda na nią przeniosła się także do Polski, gdzie bywanie w kawiarniach stało się zwyczajem inteligencji, arystokracji i mieszczan.

Oferta dla kawoszy
Nasz internetowy sklep z siedzibą w Krakowie kontynuuje długoletnią tradycję picia kawy, proponując naszym klientom jej najlepsze gatunki pochodzące z całego świata. W naszej ofercie znajdują się zarówno kawy ziarniste, świeżo mielone, jak i nowoczesne kapsułki do ekspresów ciśnieniowych. Starannie skomponowane mieszanki przygotowane z dbałością na każdym etapie ich produkcji zachwycą wszystkich smakoszy, którzy chcą kultywować piękną tradycję spożywania kawy w naszym kraju.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl