Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Czym różni się kawa w kapsułkach od kawy ziarnistej?


Kawa w kapsułkach do ekspresu jest chętnie wybieranym produktem wśród smakoszy czarnego napoju. Dedykowana jest do specjalnych ekspresów kapsułkowych. To urządzenie działa bardzo podobnie do klasycznego ekspresu ciśnieniowego. Jeśli użyjemy wody o odpowiedniej temperaturze (nie może przekroczyć 100 stopni Celsjusza), możemy być pewni, że kawa uwolni nie tylko swój smak, ale i wspaniały aromat. Obsługując ekspres, naszą pracę ograniczamy jedynie do umieszczenia kapsułki Lavazza do ekspresu i po kilku chwilach mamy gotowy napój. Mimo że oba typy ekspresów działają bardzo podobnie, to jednak sposób parzenia kawy jest w nich inny. Istotną kwestią są kapsułki. W ekspresie ciśnieniowym robimy kawę z bezpośrednio zmielonych przed parzeniem ziaren. W przypadku kawy w kapsułkach jest ona mielona wcześniej i pakowana w kapsuły, najczęściej próżniowo. Czas, jaki minie od momentu zmielenia ziaren do wypicia kawy jest bardzo różny i może wynosić nawet kilka miesięcy. Walory smakowe takiej kawy mogą nieco odbiegać od tej z ekspresu do kawy ciśnieniowego.

Kawa w kapsułkach – skład

W jednej kapsułce znajduje się standardowo od 5 do 7 gramów świeżo zmielonej kawy. Możemy wybierać z asortymentu mieszanek i smaków, przygotowując ulubione espresso, latte, cappuccino czy macchiato. Za jakość decyduje różnorodność oraz skład aluminiowych, bądź plastikowych kapsułek, które chronią aromaty świeżo mielonej kawy.

Kawa w kapsułkach – szkodliwość

Żywność pakowana hermetycznie zawiera furan- środek chemiczny wykorzystywany na szeroką skalę w przemyśle, np. do produkcji lakierów czy leków (np. witaminy C). W organizmie człowieka furan wchłaniany jest w jelitach oraz przez układ oddechowy. Kumuluje się on w wątrobie i nerkach. Podczas jego metabolizmu powstaje jeszcze bardziej toksyczny związek, wykazujący działanie cytotoksyczne.

Na szczęście, by osiągnąć poziom furanu znacząco oddziałujący na nasz organizm, musielibyśmy wypijać dziennie kilkanaście kaw z kapsułek. Inną kwestią są puste kapsułki, które skutecznie zaśmiecają środowisko naturalne. Ekolodzy podkreślali, że wzmożona produkcja opakowań zawierających aluminium przyczynia się do niszczenia lasów deszczowych (wydobywa się tam boksyt, potrzebny do produkcji aluminium) i zanieczyszczania odpadami powstałymi przy produkcji tego metalu.

Zdrowe kapsułki

Bardziej prozdrowotną właściwością cieszą się kapsułki, a w zasadzie tabletki zielonej kawy, dostępne w aptekach i sklepach internetowych, które w zależności od producenta różnią się składem. Niektóre mają wyciągi z owoców, inne wzbogacane są witaminami i związkami odżywczymi. Trzeba więc pamiętać, że kapsułka zawiera nie tylko czysty ekstrakt z zielonej kawy, ale także ekstrakty i wyciągi z innych roślin, np. herbaty, czy mango. Niektórzy producenci proponują suplement odchudzający z zielonej kawy bez zawartości kofeiny.

Kapsułki kawy do ekspresu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kapsułki do ekspresu do kawy, warto przyjrzeć się kilku aspektom. Oczywiście podstawą jest posiadanie ekspresu kapsułkowego, prostego w obsłudze. Drugą rzeczą, jaką musimy uwzględnić przy zakupie, jest liczba kapsułek, którą otrzymujemy w opakowaniu. Najczęściej kupujemy duże opakowania, gdyż takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne. Trzecią kwestią, jaką trzeba uwzględnić kupując kapsułki Tchibo z kawą do ekspresu, jest cena. Średni koszt kapsułki jednego z najpopularniejszych producentów to około 1,20 zł – jeżeli pijemy tylko espresso lub inną czarną kawę. Jeżeli kawę z mlekiem, to musimy użyć dwóch kapsułek: jednej z kawą, a drugiej z mlekiem w proszku.

Policzmy: jeżeli w domu pijemy się średnio 4 kawy dziennie: 2 czarne i 2 z mlekiem = około 215,00 zł miesięcznie. Za taką kwotę otrzymamy 120 kaw: 60 czarnych i 60 z mlekiem. Z drugiej strony, na taką ilość kaw potrzeba około 1,2 kg kawy ziarnistej, która w dobrej palarni kosztuje plus-minus 100,00 zł za 1 kg. Jeżeli dodamy do tego kilka litrów mleka, to nie będzie to więcej niż 150,00 zł.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl