Producenci

Nr konta


BANK MILLENIUM

24 1160 2202 0000
0003 5790 6898
 
 

Płatnosci

PAUY - Kaweo.pl - szybkie płatności internetowe.

Kawa Dallmayr - skąd pochodzi, jak smakuje?

Kawa Dallmayr to jedna z tych marek, które silnie odcisnęły w historii kawy w ogóle. Pochodząca z Monachium kawa ma bowiem aż 300 lat tradycji i należy do najchętniej wybieranych mieszanek arabiki z ziaren pochodzących z Etiopii. Jaka jest historia kawy Dallmayr i dlaczego cieszy się ona aż takim uznaniem?

 

Monachijska kawa Dallmayr

Monachijski kupiec Christian Reitter założył w 1700 roku niewielki sklepik sprzedający kawę, a wydarzenie to uznawane jest za początek historii kawy Dallmayr, choć nie nosiła ona wówczas takiej nazwy. Została nazwana dopiero od kupca Aloisa Dallmayra z Wolnzach w Hallertau. Firma serwująca wykwintne gatunki kawy została przez Dallmayra przejęta w 1870 roku i od tamtej pory zyskiwała coraz większe uznanie. Sprzedana z kolei 25 lat poźniej Antonowi Randlkoferowi została po jego śmierci przejęta przez wdowę po nim - Therese. Miała ona niezwykłe zdolności nawiązywania korzystnych handlowo kontaktów, co szybko doprowadziło do stworzenia z marki Dallmayr jednej z najlepszych i najbardziej znanych firm spożywczych w Europie. Jej produkty były m.in. dostarczane na 15 dworów królewskich w Europie, a także do siedzib arystokracji. Twórcą kolejnych rewolucyjnych zmian związanych z kawą Dallmayr był Konrad Werner Willie, który stał się właścicielem firmy w wieku zaledwie 19 lat. Jego pasja kawowa spowodowała, że w latach 60. XX wieku odbył podróż do Etiopii, gdzie samodzielnie próbował i wybierał najlepsze ziarna arabiki uprawianej w tamtych rejonach, tworząc wyśmienitą mieszankę, uwielbianą przez smakoszy kawy do dzisiaj. W latach 70. firma została z kolei przejęta przez Wolfganga Wille i Georga Randlkofera, którzy zarządzają nią do dzisiaj.

 

Wyjątkowość kawy Dallmayr

Z historią kawy Dallmayr nieodłącznie związany jest wspomniany już sklep w Monachium, który działa do dzisiaj. Zachwyt budzi nie tylko jakość mieszanek kawy Dallmayr sprzedawanych w tym miejscu, ale również efektowna fasada powstała w 1912 roku i pozostająca w niezmienionym kształcie do dziś. W sklepie w Monachium dostępna jest zarówno kawa Dallmayr ziarnista, jak i kawa Dallmayr rozpuszczalna, które odznaczają się wyjątkowo bogatym smakiem i aromatem, cenionym przez smakoszy czarnego napoju. Marka dostępna jest również w sprzedaży w sklepach stacjonarnych oraz internetowych w całej Europie, m.in. w sklepie Kaweo, będącym hurtownią kawy z siedzibą w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i wyboru kawy Dallmayr lub innych gatunków, które pozwolą Państwu przygotować filiżankę ulubionego napoju.

Artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? chcesz zamówić?

  • +48 12 341 68 17

                   

    +48 511 29 29 99

  • kontakt@kaweo.pl

Pracujemy:  poniedziałek - piątek  od 10 do 16

Wysyłka

Paczkomaty kaweo krakow 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata

(przelew, payU )
max. waga 12kg
 
Wartość zam. 0 - 300zł  - 12,99zł
Wartość zam pow. 300zł - 0zł
 

 

Paczki wysłane 
za pośrednictwem 
 firmy kurierskiej 
InPost
 

KOSZT WYSYŁKI:

 

Przedpłata
(przelew, payU)
Wartość zam. 0 - 300zł  -16,5zł
Wartość zam pow. 300zł -10zł
Wartość zam pow. 500zł -0zł
 

Pobranie

(zaplata kurierowi gotowką)
Wartość zam. 0 - 300z ł -19zł
Wartość zam pow. 300zł -12zł

Wartość zam pow. 500zł -0zł


 

Odbiór osobisty - 0zł

 

Kraków 30-324

ul. Szwedzka 32
Skrzyżowanie ulic:

Monte Cassino / Szwedzkiej
Wejście od ul. Dębowej

 

 prosimy o wcześniejsze potwierdzenie telefoniczne

+48 511 29 29 99

Polecamy

Słodki Warsztat to miejsce stworzone z wielkiej pasji do słodkości.
Słodki Warsztat.pl

sorana.pl
sorana.pl
  
 moonhostel.pl
 
 
Wyróżnienie Kaweo Opineo
 

QR CODE :)

Kod Kreskowy Kaweo.pl

Sklep internetowy Kaweo

Copyright Kaweo.pl 2023

Sklep internetowy Shoper.pl