Czy można pić kawę w ciąży?

Czy można pić kawę w ciąży? - To pytanie z pewnością zadaje sobie każda miłośniczka tak zwanej "małej czarnej", która właśnie spodziewa się dziecka. O szkodliwości kawy w okresie ciąży krąży wiele informacji, jednak warto ustalić, jak jest naprawdę. Kawa, jak wszystko w nadmiarze, może mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na kobietę ciężarną, jak i jej płód. Jeżeli jednak odpowiednio ograniczy się spożywanie ulubionego trunku, picie kawy można uznać za nieszkodliwe.

Należy wiedzieć, że w ciąży metabolizm kofeiny jest o wiele dłuższy niż u kobiet niespodziewających się dziecka, a co za tym idzie - substancja dłużej utrzymuje się w organizmie. Kofeina przyjmowana w dużych dawkach niekorzystnie wpływa na układ nerwowy, działa również moczopędnie, a częste oddawanie moczu wypłukuje z organizmu wiele potrzebnych substancji, takich jak na przykład magnez oraz wapń. Ponadto metabolity kofeiny bez problemu są w stanie przechodzić przez łożysko, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest, aby kobiety w ciąży odstawiły czarny trunek. Badania jednak dowodzą, że kawa przyjmowana w niewielkich dawkach nie ma wpływu na poronienia oraz wady płodu.

Świetną alternatywą dla typowej "małej czarnej" w okresie ciąży jest kawa zbożowa bądź bezkofeinowa. Szeroki wybór tego rodzaju produktów znaleźć można w sklepie internetowym Kaweo.pl. Bogaty oraz niezwykle zróżnicowany asortyment z pewnością pozwoli każdej kobiecie ciężarnej znaleźć idealny zamiennik ulubionej kawy, który będzie mogła stosować w okresie ciąży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium