Jak zrobić dobrą kawę latte?

Często gościmy bliskie nam osoby. Chcemy wtedy poczęstować ich czymś nadzwyczajnym, coś, co będzie inne od wszystkiego. Tym czymś może być kawa. Wiele osób zastanawia się jak zaparzyć dobrą kawę latte?

Istnieje wiele przepisów. Podzielmy je na dwa rodzaje: z użyciem ekspresu lub bez niego.

Dla posiadaczy ekspresu: jest to proste zadanie. Ziarenka kawy wrzucasz, do odpowiedniego pojemnika. Czekasz na zaparzenie kawy. Jeżeli posiadasz spieniacz, to spieniamy mleko za pomocą jego.

Wlewając do kawy mleko, lejemy je na ściankę, dzięki czemu łatwo i szybko możemy osiągnąć piękny, czysty efekt kawy latte.

A jak zaparzyć kawę latte bez ekspresu? Nie jest to takie trudne. Do tygielka na kawę wsypujemy mielone ziarenka kawy i wlewamy odpowiednią ilość wody. Ustawiamy na gazie i gotujemy do momentu, gdy kawa będzie się mocno pienić. Wtedy jak najszybciej zdejmujemy z ognia. Musimy pilnować, obserwować, bo kawa, kiedy wrze bardzo się pieni. Wtedy też niejako ucieka z tygielka. Następnie kawę przecedzamy przez drobne sito z filtrem do kawy, tak by nie było już żadnych ziarenek. Łatwiej jest, gdy chcemy użyć rozpuszczalnej kawy. Wtedy po prostu zalewamy ją wrzątkiem. Połowę mleka wlewamy do słoiczka i podgrzewamy w kuchence mikrofalowej przez około pół minuty. Dodatkowo zakręcamy słoik i bardzo energicznie wstrząsamy. Robimy tak, aż mleko się spieni. Na końcu wlewamy do szklanki, w której będziemy serwować naszą kawę latte. Bez względu, jaką chcesz wybrać kawę - ziarnistą czy mieloną, wejdź na stronę www.kaweo.pl i poczytaj o smaku danej kawy. Wybierz odpowiedni model urządzenia i ciesz się długą niezawodnością, w tym celu zamów jeden z naszych ekspresów, firmy LAVAZZA, PHILIPS.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium